****JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ**** *****(druki dla mieszkańców)*****

Aktualności

Pomoc Uchodźcom !

BIP

SARS-CoV-2

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Jednostki organizacyjne

Oświata

Zdrowie

Sport

Komunikacja zbiorowa

Odpady komunalne

System Informacji Przestrzennej

INFORMACJE W SPRAWIE PLANOWANEJ BUDOWY ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S12

Ostrzeżenia meteorologiczne

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Działalność gospodarcza

Moje przedszkole w Gminie Trawniki

Klub seniora w Gminie Trawniki

Centralny Port Komunikacyjny - Budowa linii kolejowej nr 54 Trawniki – Krasnystaw

Pliki do Pobrania

Serwis OZE

Deklaracja dostępności

Ogłoszenia

Urząd Gminy

Gmina

Rada Gminy Trawniki

Projekt grantowy "Cyfrowa Gmina"

Kontakt

Fundusze Europejskie

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz inwestycji lokalnych

Fundusz Dróg Samorządowych

Polski Ład

Aktualności

Bez tytułu.jpg

 

Uprzejmie informujemy, że Gmina Trawniki otrzymała zgodę na realizację dodatkowych instalacji w ramach oszczędności powstałych po przetargach przy realizacji obecnych projektów „Wsparcie dla klimatu w Gminie Trawniki I,III”. Do tej pory w 2021 roku udało się zrealizować 88 kotłów na pellet, 225 instalacji fotowoltaicznych oraz 146 instalacji kolektorów słonecznych.

Obecnie, dzięki poczynionym oszczędnościom i uzyskanej zgodzie, planujemy w 2022 roku zamontować u naszych Mieszkańców dodatkowe kotły na pellet. Część miejsc jest zajętych poprzez Mieszkańców, którzy sukcesywnie (według dat zapisu) zapisywali się na listę w trakcie projektu.

Zapraszamy Mieszkańców chętnych do realizacji takiej inwestycji (montażu kotła na pellet) do wypełnienia załączonej ankiety. Uwaga: ze względu  na ograniczoną ilość przewidywanych wolnych miejsc złożenie ankiety nie gwarantuje realizacji inwestycji, przy składaniu ankiet liczy sią data zgłoszenia i możliwość instalacji.

Podstawowe informacje dotyczące ankiety oraz instalacji kotła na pellet w ramach projektu:

  • Głównym celem wymiany starego kotła na kocioł na biomasę (pellet) jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem.
  • Montaż kotła na biomasę planowany jest jedynie w budynkach mieszkalnych, które posiadają odrębne pomieszczenie w budynku z przeznaczeniem tylko i wyłącznie na kotłownię o odpowiedniej kubaturze. Ponadto w ramach projektu mogą zostać zamontowane kotły dedykowane tylko do spalania biomasy (bez możliwości montażu jakiegokolwiek dodatkowego awaryjnego rusztu do wykorzystania na spalanie paliw konwencjonalnych i bez możliwości przestawienia do spalania innych paliw).
  • Moc kotłów na pellet będzie wynosić 15-20kW,
  • Przewidywana dopłata od strony Mieszkańca do realizacji montażu kotła uzależniona jest od wielkości dotacji oraz zostanie ustalona po przeprowadzeniu procedury przetargowej i może wynieść od ok. 6000 zł do ok. 8000 zł, reszta środków do zapłaty firmie wykonawczej będzie pochodzić ze środków Unii Europejskiej,
  • Przewidywany czas realizacji to około kwiecień-maj-czerwiec 2022 roku

Przed decyzją o wyborze i przed wypełnieniem ankiety, bardzo prosimy  o zapoznanie się z podstawowymi informacjami i zasadami dotyczącymi naboru.  Na stronie Urzędu Gminy Trawniki zostały zamieszczone najważniejsze informacje dotyczące terminu realizacji projektu, montażu kotłów, kosztów, wymogów techniczno-organizacyjnych. Zapoznanie się z tymi informacjami jest obowiązkowe dla każdego składającego ankietę.

Ankiety dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Trawniki w aktualnościach oraz w zakładce o nazwie “Nabór na oze” oraz w pokoju nr 13 na  I piętrze Urzędu Gminy Trawniki.Kontakt w sprawie naboru:

Referat Rozwoju Gospodarczego, pokój 13, tel. 81 5857293.

 

Pobierz - Umowa

INFORMACJE I ZASADY DOTYCZĄCE NABORU ANKIET OD MIESZKAŃCÓW GMINY TRAWNIKI NA INSTALACJE KOTŁÓW NA BIOMASĘ

Pobierz - Ankieta kotły na biomasę

 

 

 

 

Informujemy że od 1 stycznia 2019 roku Urząd Gminy w Trawnikach będzie pracował w następujących godzinach:

poniedziałek: od 9:00 do 17:00

wtorek-piątek : od 7:30 do 15:30